REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

mLegitymacja studencka. Warto ją dodać do aplikacji mObywatel

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
internet telefon smartfon mObywatel mLegitymacja
mLegitymacja studencka. Warto ją dodać do aplikacji mObywatel
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Elektroniczna legitymacja studencka to cyfrowa wersja legitymacji tradycyjnej. Dzięki niej studenci mogą korzystać z różnych zniżek, np. na komunikację miejską, bilety do kina czy teatru.

mLegitymacja studencka

mLegitymacja to cyfrowa wersja tradycyjnej legitymacji studenckiej, która posiada taką samą moc prawną. Dzięki niej można korzystać z różnorodnych zniżek i ulg, takich jak te na komunikację miejską, bilety do kina czy teatru. Jest to wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które łączy wszystkie funkcje tradycyjnej legitymacji w jednym urządzeniu – telefonie. Duża część uczelni wyższych już wprowadziła mLegitymację, a kolejne systematycznie dołączają do programu.  

REKLAMA

Autopromocja

Z mLegitymacji mogą korzystać osoby o statusie studenta uczący się na uczelniach, które nawiązały współpracę z Ministerstwem Cyfryzacji. Tymi osobami są studenci na studiach:

  • I stopnia (licencjackich),
  • II stopnia (magisterskich),
  • jednolitych magisterskich.

Warto pamiętać, że studia podyplomowe i doktoranckie nie uprawniają do statusu studenta.

Najważniejszą zaletą mLegitymacji jest wygoda i bezpieczeństwo. Korzystanie z mLegitymacji studenckiej niesie za sobą wiele korzyści: 

  • nie ma ryzyka zgubienia lub zniszczenia dokumentu;
  • mLegitymacja jest zawsze dostępna w telefonie;
  • umożliwia potwierdzenie tożsamości i przynależności do uczelni;
  • jest to rozwiązanie przyjazne środowisku. 

Jak dodać mLegitymację studencką do aplikacji mObywatel

Dodanie mLegitymacji studenckiej do aplikacji mObywatel jest szybkie i proste. Należy: 

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • pobrać aplikację mObywatel 2.0 z Google Play lub App Store;
  • poprosić w dziekanacie uczelni o kod QR oraz kod aktywacyjny;
  • dodać pierwszy dokument, wybierając Inny dokument, następnie Legitymacja studencka;
  • zeskanować kod QR lub wpisać hasło do aplikacji mObywatel. 

Jeśli student już ma mObywatela 2.0 i korzysta z mDowodu, powinien zalogować się do aplikacji na swoim telefonie. Na górze ekranu startowego w sekcji Dokumenty należy nacisnąć Dodaj. Następnie należy wybrać z listy Legitymacja studencka. Potem trzeba wpisać dane otrzymane z dziekanatu. 

Uwaga: Żeby student mógł aktywować Legitymację studencką w aplikacji, uczelnia musi wcześniej nawiązać współpracę z Ministerstwem Cyfryzacji.

Zapisz się na newsletter
Od żłobka do studiów. Egzaminy, testy wiedzy, zmiany programowe i świadczenia pieniężne. Wszystko, co ważne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, znajdziesz w naszym newsletterze.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Edukacja
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile się płaci za maturę? [OPŁATA]

Przepisy ustawy o systemie oświaty przewidują opłatę za egzamin maturalny. Kto i kiedy płaci za maturę? Sprawdź, czy musisz zapłacić za maturę w 2025 r.

Nieobecność na egzaminie ósmoklasisty z powodu choroby lub innych wypadków losowych. Termin dodatkowy 2025

Nieobecność na egzaminie ósmoklasisty w dniach 13-15 maja 2025 r. z powodu choroby albo innych wypadków losowych pozwala na podejście do egzaminu w drugim terminie. Dodatkowy termin przewidziany jest na czerwiec. Kiedy dokładnie? Jak przystąpić do egzaminu w drugim terminie?

„Lalka” Bolesława Prusa. Test z lektury
„Lalka” to jedna z najważniejszych polskich powieści pozytywistycznych. Jeśli uważasz, że znasz losy Wokulskiego, Izabeli Łęckiej i Rzeckiego – ten quiz jest dla Ciebie! 15 pytań – sprawdź, czy zasługujesz na tytuł mistrza „Lalki”!
Egzamin maturalny z matematyki - poziom rozszerzony. Co zabrać?

O godz. 9:00 maturzyści rozpoczną egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jak wynika z danych CKE, jest to drugi najczęściej wybierany przedmiot dodatkowy przez tegorocznych maturzystów. Co należy zabrać na egzamin?

REKLAMA

Matura 2025. Arkusze egzaminu maturalnego w 2025 r.: matematyka - poziom rozszerzony, język rosyjski - poziom rozszerzony i dwujęzyczny [ARKUSZE, KARTY ODPOWIEDZI]

W zeszłym tygodniu maturzyści rozpoczęli egzaminy. W poniedziałek, 12 maja maturzyści przystąpili do egzaminu maturalnego matematyki na poziomie rozszerzonym. O godz. 14:00 zaś odbędą się egzaminy z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym oraz na poziomie dwujęzycznym.

Egzaminy ósmoklasisty 2025: Terminy, czas trwania i ważne zmiany dla uczniów

13 maja 2025 roku rozpoczną się egzaminy ósmoklasisty. Uczniowie będą mieli więcej czasu na rozwiązanie zadań z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Sprawdź szczegóły dotyczące terminów, zmian i zasad egzaminu.

13 maja 2025 r. egzamin ósmoklasisty z języka polskiego: czas trwania, arkusz, punktacja

Już w następnym tygodniu rozpoczną się egzaminy ósmoklasistów. Egzaminy będą trwały od 13 maja do 15 maja 2025 r. Jaki jest czas trwania egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego? Jaka będzie punktacja? Z czego składa się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego?

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2025 r.: tematy wypracowań z 2022 r., 2023 r., 2024 r.

13 maja 2025 r. o godz. 9:00 rozpocznie się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jakie tematy wypracowań były w latach poprzednich na egzaminie ósmoklasisty?

REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2025 r. Jakie lektury warto powtórzyć?

Już 13 maja 2025 r. uczniowie klas ósmych w całej Polsce przystąpią do jednego z najważniejszych sprawdzianów w ich dotychczasowej edukacji – egzaminu ósmoklasisty. Jakie lektury warto powtórzyć przed egzaminem?

Uwierz w ducha - co naprawdę robią programiści w pracy zdalnej?

Przez ostatnie dwa lata razem z zespołem z Uniwersytetu Stanforda badaliśmy coś, o czym w świecie technologii wszyscy mówią szeptem – ale nikt nie miał odwagi sprawdzić tego wprost. Co tak naprawdę robią programiści, kiedy nikt nie patrzy? Ile pracy wykonują zdalnie? Czy mit „leniwego developera” to legenda, czy może coś więcej? Dotarliśmy do prawdy – i okazała się bardziej złożona, niż przypuszczaliśmy.

REKLAMA

OSZAR »