REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szefowa MEN Barbara Nowacka koordynatorem działań z zakresu polityki młodzieżowej

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
młodzież
Szefowa MEN Barbara Nowacka koordynatorem działań z zakresu polityki młodzieżowej
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

27 lutego 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” ukazało się zarządzenie nr 4 Prezesa Rady Ministrów w sprawie koordynowania przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania działań z zakresu polityki młodzieżowej.

Szefowa MEN koordynatorem działań z zakresu polityki młodzieżowej

Podczas Europejskiej Konferencji Młodzieżowej w Lublinie, ministra edukacji Barbara Nowacka poinformowała, że premier Donald Tusk podjął decyzję o powierzeniu ministrowi edukacji zadania koordynowania działań z zakresu polityki młodzieżowej. Podczas przemówienia wskazała na znaczącą rolę młodych ludzi w życiu społecznym. Młodzi Europejczycy muszą być nie tylko świadomymi obywatelami, ale również zaangażowanymi obywatelami. Wasz głos musi być słyszany w miejscach, gdzie podejmowane są decyzje - czy to w edukacji, działaniach na rzecz klimatu, bezpieczeństwie, czy technologii – powiedziała podczas wystąpienia Nowacka.

REKLAMA

Autopromocja

Działania z zakresu polityki młodzieżowej

W zarządzeniu wskazano, że minister właściwy do spraw oświaty i wychowania ma za zadanie koordynować działania z zakresu polityki młodzieżowej. Zakres ten obejmuje:

  1. współpracę z członkami Rady Ministrów w zakresie działań związanych z polityką młodzieżową będącą w zakresie ich właściwości;
  2. współdziałanie z innymi organami administracji rządowej, organami jednostek samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami uczestniczącymi w działaniach związanych z polityką młodzieżową w zakresie działania Koordynatora;
  3. przedkładanie, za zgodą Prezesa Rady Ministrów, po konsultacji z ministrami, zgodnie z właściwością, do rozpatrzenia przez Radę Ministrów projektów dokumentów rządowych wynikających z zakresu działania Koordynatora;
  4. reprezentowanie Rady Ministrów, w zakresie działania Koordynatora, w kontaktach z podmiotami i instytucjami realizującymi zadania w ramach polityki młodzieżowej;
  5. wydawanie, w zakresie działania Koordynatora, rekomendacji organom administracji rządowej oraz przekazywanie wniosków i opinii instytucjom i podmiotom realizującym zadania w ramach polityki młodzieżowej;
  6. prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych o przedsięwzięciach realizowanych przez organy administracji rządowej w zakresie związanym z polityką młodzieżową;
  7. współpracę z innymi państwami oraz z instytucjami Unii Europejskiej i Rady Europy w związku z realizacją zadań w ramach polityki młodzieżowej;
  8. podnoszenie świadomości na temat badań oraz inicjatyw Unii Europejskiej dotyczących młodzieży i organizacji młodzieżowych.
Zapisz się na newsletter
Od żłobka do studiów. Egzaminy, testy wiedzy, zmiany programowe i świadczenia pieniężne. Wszystko, co ważne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, znajdziesz w naszym newsletterze.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Edukacja
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ukłon Prezydenta w stronę maturzystów: na studia będzie można iść bez zdanej matury

W dniu 30 kwietnia br. Prezydent Andrzej Duda przekazał do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego petycję w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej polegającej na zniesieniu obowiązku zdania matury (posiadania świadectwa dojrzałości), jako jednego z warunków przyjęcia na studia, w odniesieniu do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Petycja ta, została złożona na biurko Prezydenta przez Fundację Dobre Państwo.

Egzamin ósmoklasisty 2025 r.: język polski, matematyka, język obcy nowożytny. Co ze sobą zabrać?

Już dziś rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów. Pierwszym egzaminem, do którego podejdą uczniowie, jest egzamin z języka polskiego, w środę uczniowie podejdą do matematyki, a w czwartek do języka obcego nowożytnego. Jakie przybory należy ze sobą zabrać?

Ile się płaci za maturę? [OPŁATA]

Przepisy ustawy o systemie oświaty przewidują opłatę za egzamin maturalny. Kto i kiedy płaci za maturę? Sprawdź, czy musisz zapłacić za maturę w 2025 r.

Nieobecność na egzaminie ósmoklasisty z powodu choroby lub innych wypadków losowych. Termin dodatkowy 2025

Nieobecność na egzaminie ósmoklasisty w dniach 13-15 maja 2025 r. z powodu choroby albo innych wypadków losowych pozwala na podejście do egzaminu w drugim terminie. Dodatkowy termin przewidziany jest na czerwiec. Kiedy dokładnie? Jak przystąpić do egzaminu w drugim terminie?

REKLAMA

Jak zachęcać dzieci do nauki języków? [PORADA]

Zapytaliśmy ekspertki ds. metodologii we Fluentbe Darii Domagały o to, co i jak robić, by zachęcać dzieci do nauki języków. Co jest najlepszą motywacją? Co w przypadku, gdy rodzić nie zna języka? Sprawdź!

„Lalka” Bolesława Prusa. Test z lektury
„Lalka” to jedna z najważniejszych polskich powieści pozytywistycznych. Jeśli uważasz, że znasz losy Wokulskiego, Izabeli Łęckiej i Rzeckiego – ten quiz jest dla Ciebie! 15 pytań – sprawdź, czy zasługujesz na tytuł mistrza „Lalki”!
Egzamin maturalny z matematyki - poziom rozszerzony. Co zabrać?

O godz. 9:00 maturzyści rozpoczną egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jak wynika z danych CKE, jest to drugi najczęściej wybierany przedmiot dodatkowy przez tegorocznych maturzystów. Co należy zabrać na egzamin?

Matura 2025. Arkusze egzaminu maturalnego w 2025 r.: matematyka - poziom rozszerzony, język rosyjski - poziom rozszerzony i dwujęzyczny [ARKUSZE, KARTY ODPOWIEDZI]

W zeszłym tygodniu maturzyści rozpoczęli egzaminy. W poniedziałek, 12 maja maturzyści przystąpili do egzaminu maturalnego matematyki na poziomie rozszerzonym. O godz. 14:00 zaś odbędą się egzaminy z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym oraz na poziomie dwujęzycznym.

REKLAMA

Egzaminy ósmoklasisty 2025: Terminy, czas trwania i ważne zmiany dla uczniów

13 maja 2025 roku rozpoczną się egzaminy ósmoklasisty. Uczniowie będą mieli więcej czasu na rozwiązanie zadań z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Sprawdź szczegóły dotyczące terminów, zmian i zasad egzaminu.

13 maja 2025 r. egzamin ósmoklasisty z języka polskiego: czas trwania, arkusz, punktacja

Już we wtorek, 13 maja 2025 r. rozpoczną się egzaminy ósmoklasistów. Egzaminy będą trwały od 13 do 15 maja. Jaki jest czas trwania egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego? Jaka będzie punktacja? Z czego składa się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego?

REKLAMA

OSZAR »